Rzeszów i autostrada A4 Rzeszów - Kraków

Zdjęcia Rzeszowa, który znajduje się przy autostradzie A4Rzeszów to miasto położone w północnowschodniej Polsce, leżące na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej nad rzeką Wisłok.

To ważny, dynamicznie rozwijający się ośrodek z punktu widzenia komunikacyjnego. Rzeszów jest istotnym punktem na mapie Europy. Przecinają się tu bowiem szlaki komunikacyjne takie jak Drezno-Kijów (trasa E-40), a także drogi krajowe nr 9 i 19, które umożliwiają najdogodniejsze połączenie krajów skandynawskich i nadbałtyckich z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. Przebiegająca autostrada A-4 zapewnia dogodne połączenie sieci dróg Europy Zachodniej.

Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego. Stanowi siedzibę istotnych władz regionu. Spełnia funkcję dużego ośrodka industrialnego. Posiada międzynarodowy port lotniczy - Jasionka.

Większe miasta, które są zlokalizowane niedaleko Rzeszowa to m.in.: Krosno, Łańcut, Jarosław, Przemyśl, Jasło, Dębica, Kolbuszowa, Stalowa Wola, Tarnobrzeg i Tarnów.

 

Zdjęcie zamieszczone przy tym artykule nie jest własnością właściciela strony "Pomoc Drogowa Rzeszów" a zostało jedynie pobrane ze strony internetowej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeszów